Barbara Nowacka odwołana z funkcji kuratora oświaty!

Barbara Nowacka odwołana z funkcji kuratora oświaty!
Autor Łukasz Potempa
Łukasz Potempa15.12.2023 | 4 min.

Barbara Nowak odwołana z funkcji kuratora oświaty! To bulwersująca informacja dla wielu mieszkańców Małopolski. Nowa minister edukacji Barbara Nowacka postanowiła położyć kres kontrowersyjnej działalności Barbary Nowak na stanowisku kuratora. Przez lata była ona oskarżana o upolitycznianie systemu edukacji i propagowanie nietolerancji. Jej homofobiczne i obraźliwe wypowiedzi wzbudzały ogromne oburzenie. Zmiana na tym stanowisku była konieczna, aby przywrócić normalność w małopolskich szkołach. Funkcję obejmie teraz Gabriela Olszowska.

Barbara Nowak odwołana przez nową minister edukacji

Barbara Nowak została odwołana ze stanowiska małopolskiej kurator oświaty przez nową minister edukacji Barbarę Nowacką. Stało się to podczas jej wizyty w Krakowie, kiedy przywiozła dokument formalnie kończący kadencję kontrowersyjnej kuratorki.

Decyzja minister Nowackiej spotkała się z aprobatą wielu środowisk. Poseł PO Aleksander Miszalski skomentował, że to „koniec czasu indoktrynacji i upolityczniania szkół” przez Barbarę Nowak.

Kontrowersyjne wypowiedzi byłej kurator

Barbara Nowak od lat budziła kontrowersje swoimi homofobicznymi i obraźliwymi wypowiedziami pod adresem społeczności LGBT. Oto niektóre z nich:

  • Nazwała osoby LGBT „forpocztą niszczycieli, która chce nasz świat obrócić w perzynę”.
  • Stwierdziła, że propaganda LGBT to między innymi propagowanie pedofilii.
  • Poparła pomysł zakazu działalności środowisk LGBT w przestrzeni publicznej.
  • Powiedziała do aktywisty LGBT „Nie zwracam się do pana, bo się brzydzę”.

Tego rodzaju wypowiedzi przez wiele lat trwania jej kadencji wzbudzały powszechne oburzenie. Wielu ekspertów i polityków apelowało o jej dymisję. Ostatecznie doszło do tego po zmianie władzy i objęciu resortu edukacji przez Barbarę Nowacką.

Koniec ery upolityczniania małopolskich szkół

Poseł Miszalski nie kryje satysfakcji, że kres dobiegł czasom indoktrynacji uczniów i nauczycieli przez byłą małopolską kurator. Barbara Nowak konsekwentnie forsowała swoje radykalne poglądy kosztem uczciwości i pluralizmu.

Skończył się czas indoktrynacji i upolityczniania szkół – stwierdził kategorycznie polityk PO.

Funkcjonowanie oświaty w duchu ideologicznej nietolerancji nie miało nic wspólnego z pluralizmem i poszanowaniem godności każdego człowieka. Dlatego zmiana na tym stanowisku była tak bardzo potrzebna.

Czas na normalizację sytuacji

Odwołanie Barbary Nowak to szansa na unormowanie sytuacji w małopolskich placówkach edukacyjnych. Przez wiele lat działalność kurator budziła protesty i obawy wielu środowisk o przyszłość uczniów.

Teraz nadzieję na poprawę niesie nominacja Gabrieli Olszowskiej, która tymczasowo obejmie urząd kuratora do czasu rozstrzygnięcia konkursu na to stanowisko przez rząd. Wszyscy liczą, że będzie ona działać odmiennie niż jej kontrowersyjna poprzedniczka dla dobra małopolskiej oświaty.

Czytaj więcej: Czy seks oralny przenosi HIV? Ryzyko zakażenia podczas oralu

Podsumowanie

Barbara Nowacka odwołana z funkcji kuratora oświaty!

W powyższym artykule omówiono sprawę odwołania Barbary Nowak ze stanowiska małopolskiej kurator oświaty. Stało się to z inicjatywy nowej minister edukacji Barbary Nowackiej, która osobiście przywiozła do Krakowa dokument formalizujący tę decyzję. Spotkała się ona z aprobatą wielu środowisk, które od dawna domagały się dymisji kontrowersyjnej kuratorki.

Przypomniano także niektóre z bulwersujących i homofobicznych wypowiedzi Barbary Nowak pod adresem osób LGBT. Wymieniono między innymi stwierdzenia o rzekomym propagowaniu przez ten ruch pedofilii czy nazwanie go "forpocztą niszczycieli". Tego rodzaju słowa przez lata wzbudzały powszechne oburzenie i domaganie się jej dymisji.

Podkreślono, że decyzja o zmianie na stanowisku kuratora to szansa na normalizację sytuacji w małopolskiej oświacie i odejście od czasów indoktrynacji uczniów. Misję tę ma teraz pełnić Gabriela Olszowska, pełniąca obowiązki kuratora do czasu konkursu na to stanowisko.

Mam nadzieję, że artykuł dostarczył czytelnikom pełny obraz kontrowersji wokół byłej kurator Barbary Nowak i przedstawił pozytywne zmiany związane z jej odwołaniem przez nowe władze.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Gdzie wyjść na imprezę LGBT w Gdańsku? Sprawdzone kluby dla gejów w Trójmieście
  2. Tomek Szypuła walczy o życie - można mu pomóc
  3. Samorządy z uchwałami anty-LGBT zagrożone utratą unijnych środków
  4. Jestem aseksualna, inni też - Czym jest orientacja aseksualna?
  5. Poznam przyjaciela - jak nawiązać kontakty i znaleźć prawdziwych przyjaciół
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Łukasz Potempa
Łukasz Potempa

Od dłuższego czasu walczę o prawa osób LGBT+. Na blogu dzielę się refleksjami dotyczącymi tolerancji, akceptacji i problematyki coming outu. Propaguję idee równościowe i staram się obalać krzywdzące mity na temat osób nieheteronormatywnych.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły