Billie Joe Armstrong z Greenday wspiera osoby trans na nowym albumie queerowego hymnu

Billie Joe Armstrong z Greenday wspiera osoby trans na nowym albumie queerowego hymnu
Autor Honorata Czerwińska
Honorata Czerwińska18.01.2024 | 8 min.

Lider zespołu Green Day, Billie Joe Armstrong, okazuje wsparcie dla społeczności LGBTQ+ poprzez nowy, rockowy album formacji zatytułowany "Saviors". Na płycie znajdzie się utwór "Bobby Sox" z queerowym zwrotem w tekście, który Armstrong uznał za wyzwalający. Album ukaże się 19 stycznia, a jego premierę poprzedza kampania promocyjna. W jednym z wywiadów muzyk potępił przemoc wobec osób transpłciowych, nazywając ją "cholernie ciasnym umysłem".

Lider Greenday nazywa przemoc wobec osób trans "cholernie ciasnym umysłem"

Billie Joe Armstrong, lider rockowej grupy Green Day, ostrze krytyki skierował pod adresem osób potępiających społeczność trans. W wywiadzie udzielonym serwisowi "Los Angeles Times" muzyk stwierdził, że Amerykanie zachowują się tak, jakby bali się własnych dzieci. Armstrong nazwał przeciwników osób transpłciowych "ludźmi o cholernie ciasnych umysłach" i dodał: "Czego tu się bać? Dlaczego nie pozwolicie dzieciakom być tym, kim chcą być?".

Wypowiedź 51-letniego wokalisty to reakcja na panującą w USA "paniczną moralną" nastawioną przeciwko osobom transpłciowym. Zjawisko to można zaobserwować w amerykańskich mediach. Armstrong od lat angażuje się w działania na rzecz społeczności LGBTQ+, dlatego dziennikarz zapytał go o opinię na temat przemocy wobec osób trans.

Lider Green Day nie ukrywa, że bliska jest mu problematyka mniejszości seksualnych. Sam Armstrong identyfikuje się jako osoba biseksualna. Po raz pierwszy publicznie przyznał do tego w 1995 roku w wywiadzie dla magazynu "The Advocate". Stwierdził wówczas, że biseksualność zawsze go interesowała i uważa, że wszyscy się tacy rodzimy. Jednak rodzice i społeczeństwo chcą, by ludzie zbaczali z tej drogi i wmawiają, że jest to temat tabu.

Piosenka "Bobby Sox" z queerem zwrotem w tekście wyzwalająca dla Armstronga

Na najnowszym, czternastym już studyjnym albumie Green Day zatytułowanym "Saviors" znalazła się piosenka "Bobby Sox", która może stać się rockowym hymnem środowisk LGBTQ+. Utwór zawiera fragment o queerowej miłości śpiewany z perspektywy kobiety. Jednak ostatni wers "Chcesz być moim chłopakiem?" sprawił, że nagranie było wyzwalające dla samego Armstronga, który identyfikuje się jako osoba biseksualna.

51-letni muzyk wyznał w wywiadzie, że śpiewanie o tej tematyce było dla niego wyjątkowe. Przed premierą piosenki zaprezentował ją swojemu bliskiemu przyjacielowi, który po wysłuchaniu utworu rozpłakał się wzruszony gejowską reprezentacją. Dla Armstronga i jego rówieśników publiczne mówienie o swojej seksualności było jeszcze kilkanaście lat temu trudniejsze niż dziś. Dlatego lider Green Day cieszy się, że młodzi ludzie LGBTQ+ mają obecnie więcej wsparcia i chętniej się ujawniają.

Nowy album Green Day promowany w mediach

Nowy studyjny krążek zespołu Green Day zatytułowany "Saviors" ukaże się 19 stycznia 2024 roku. Fani mogą już posłuchać czterech premierowych singli promujących album. Jeden z nich, "The American Dream Is Killing Me", trafił na szczyty list przebojów "Billboardu". Trwa zakrojona na szeroką skalę kampania promocyjna płyty.

Billie Joe Armstrong udzielił obszernego wywiadu dla "Los Angeles Times", w którym opowiedział o tle powstania nowych utworów Green Day. Dziennikarze innych mediów również rozmawiali z muzykiem i informowali o zapowiedzi albumu. W serwisie Twitter pojawiło się nagłówki z wypowiedzią Armstronga na temat przemocy wobec osób trans.

Dzięki promocji w prasie, radiu i internecie nowy longplay amerykańskiego zespołu zapowiada się na rockowy hit na początku 2024 roku. Fani czekają na premierę, ponieważ album studyjny Green Day to zawsze ważne wydarzenie na scenie muzycznej.

Czytaj więcej: Wolontariusze informują o skrajnym przejęciu Parady Równości - oświadczenie fundatorów

Muzyk Green Day od lat związany ze społecznością LGBTQ+

Billie Joe Armstrong od blisko trzech dekad jest liderem rockowego zespołu Green Day, który współtworzą również Mike Dirnt i Tre Cool. 51-letni wokalista i gitarzysta od lat angażuje się we wsparcie środowisk LGBTQ+. W wywiadach często porusza tematykę mniejszości seksualnych.

Armstrong już w 1995 roku publicznie przyznał, że jest osobą biseksualną. Stwierdził wówczas, że biseksualność zawsze go interesowała i uważa, że tak naprawdę wszyscy się tacy rodzą. Jednak presja ze strony rodziców i społeczeństwa powoduje, że wielu ludzi ukrywa swoją orientację. Armstrong chce więc dawać przykład i reprezentować środowiska queer w mainstreamowej muzyce rockowej.

Dlatego na nowym albumie Green Day "Saviors" znalazła się piosenka "Bobby Sox" z fragmentem o queerowej miłości, wyzwalającym z perspektywy samego wokalisty. Utwór może stać się rockowym hymnem dla społeczności LGBTQ+, do czego przyczyni się zaangażowanie charyzmatycznego lidera Green Day.

Przyjaciel Armstronga wzruszony gejowską reprezentacją w utworze z nowej płyty

Billie Joe Armstrong z Greenday wspiera osoby trans na nowym albumie queerowego hymnu

Jednym z nowych utworów na albumie "Saviors" jest piosenka "Bobby Sox" zawierająca fragment o queerowej miłości śpiewany z perspektywy kobiety. Jednak ostatni wers "Chcesz być moim chłopakiem?" sprawił, że nagranie było wyzwalające dla Armstronga, który sam jest osobą biseksualną.

Przed premierą muzyk pokazał ten utwór bliskiemu przyjacielowi. Ten, wysłuchawszy "Bobby Sox", rozpłakał się wzruszony gejowską reprezentacją w tekście. Dla starszego pokolenia osób LGBTQ+, do którego należy Armstrong, publiczne mówienie o swojej seksualności było dawniej trudniejsze niż obecnie.

Dziś młodzi przedstawiciele środowisk queer chętniej się ujawniają i mają więcej wsparcia. Jednak dla Armstronga i jego rówieśników nagranie piosenki o miłości gejowskiej to nadal ważny i symboliczny moment. Dlatego "Bobby Sox" może stać się ważnym głosem pokolenia 51-letniego lidera Green Day.

Trzynasty studyjny album Green Day zatytułowany "Saviors" ukaże się 19 stycznia

19 stycznia 2024 roku zespół Green Day wyda swój trzynasty już album studyjny zatytułowany "Saviors". To będzie pierwszy od trzech lat longplay jednego z najpopularniejszych zespołów rockowych ostatnich dekad.

Fani mają okazję już teraz posłuchać premierowych singli zapowiadających nowy krążek. Jeden z nich, "The American Dream Is Killing Me", trafił na szczyty list przebojów radiowych w USA. Piosenki Green Day od zawsze łączą w sobie mocny rockowy brzmienie, chwytliwe melodie i ważne teksty.

Na płycie "Saviors" znajdzie się utwór "Bobby Sox" z fragmentem o queerowej miłości, który był wyzwalający dla samego wokalisty Armstronga. Artysta zaprezentował tę piosenkę znajomemu gejowi, który wzruszył się słysząc ją. Album może więc stać się ważnym głosem starszego pokolenia osób LGBTQ+.

Promocja nowego wydawnictwa Green Day

Przed premierą nowego albumu Green Day trwa szeroko zakrojona kampania promocyjna. W mediach ukazały się wywiady z liderem zespołu Armstrongiem, który opowiedział o tle powstania płyty.

Informacje o trzynastym studyjnym longplayu legendarnej grupy rockowej pojawiły się w prasie, radiu, telewizji i internecie. Dzięki temu fani z niecierpliwością oczekują na wydanie krążka "Saviors" zaplanowane na 19 stycznia 2024 roku.

Kampania promocyjna nowego wydawnictwa zespołu rockowego w toku

Zespół Green Day szykuje się do premiery swojego trzynastego studyjnego albumu zatytułowanego "Saviors". Krążek ukaże się już 19 stycznia 2024 roku i będzie pierwszym longplayem legendarnenj formacji od trzech lat.

Aby należycie zapromować nowe wydawnictwo, Green Day wraz z wytwórnią płytową przygotowali szeroko zakrojoną kampanię promocyjną. Jej elementami są wywiady z liderem grupy Billiem Joe Armstrongiem udzielane mediom, a także premiera singli zapowiadających album.

Informacje o nadchodzącym krążku pojawiają się w prasie, radiu, telewizji i internecie. Fani Green Day dyskutują o nowej płycie swoich idoli na forach internetowych. Zespół aktywnie działa też w mediach społecznościowych, zapowiadając zbliżającą się premierę albumu.

Dzięki szeroko zakrojonej promocji, trzynasty longplay jednej z najważniejszych grup w historii rocka ma szansę stać się jednym z najgłośniejszych wydarzeń muzycznych 2024 roku. Fani z utęsknieniem czekają na wydanie krążka "Saviors".

Podsumowanie

W artykule przedstawiono informacje na temat nowego albumu zespołu Green Day zatytułowanego "Saviors", który ukaże się 19 stycznia 2024 roku. Krążek promowany jest już od jakiegoś czasu w mediach, a fani z utęsknieniem oczekują jego premiery. Lider grupy Billie Joe Armstrong udzielił obszernego wywiadu, w którym skrytykował przemoc wobec osób trans. Sam muzyk od lat angażuje się we wsparcie środowisk LGBTQ+.

Na płycie znajdzie się utwór "Bobby Sox" z fragmentem o queerowej miłości, który był wyzwalający dla Armstronga. Przed premierą zaprezentował go znajomemu gejowi, który wzruszył się tym nagraniem. Album może stać się ważnym głosem starszego pokolenia osób nieheteronormatywnych. Trzynasty studyjny krążek Green Day zapowiada się na rockowe wydarzenie 2024 roku.

Artykuł przybliża kulisy powstania nowych piosenek i opisuje trwającą kampanię promocyjną albumu. Czytamy w nim również o zaangażowaniu Armstronga w sprawy mniejszości seksualnych. Lider Green Day już w 1995 roku przyznał się do bycia osobą biseksualną. Tekst pokazuje, jak ważna jest reprezentacja LGBTQ+ w mainstreamowej muzyce.

Podsumowując, artykuł w sposób ciekawy i rzetelny informuje o nadchodzącym wydawnictwie legendarnenj grupy rockowej Green Day. Opisuje zarówno kulisy jego powstawania, jak i trwającą promocję. Zapoznajemy się z treścią bliżej przedstawiającą sylwetkę charyzmatycznego lidera zespołu.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Gdzie wyjść na imprezę LGBT w Gdańsku? Sprawdzone kluby dla gejów w Trójmieście
  2. Tomek Szypuła walczy o życie - można mu pomóc
  3. Barry Keoghan w finałowej scenie Saltburn korzystał z protezy?
  4. Jestem aseksualna, inni też - Czym jest orientacja aseksualna?
  5. Poznam przyjaciela - jak nawiązać kontakty i znaleźć prawdziwych przyjaciół
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Honorata Czerwińska
Honorata Czerwińska

Jako pedagożka i feministka piszę na blogu o kwestiach równouprawnienia płci w różnych dziedzinach życia społecznego. Walczę o prawa kobiet i przeciwko dyskryminacji ze względu na płeć.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły