Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Kobiet 2023 - Terminarz, Wyniki, Tabele

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Kobiet 2023 - Terminarz, Wyniki, Tabele
Autor Allan Kucharski
Allan Kucharski30.10.2023 | 6 min.

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Kobiet to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych na świecie. Turniej organizowany jest co 4 lata przez FIFA i zbiera najlepsze drużyny z całego świata. W 2023 roku mistrzostwa odbędą się w Australii i Nowej Zelandii w dniach 20 lipca - 20 sierpnia. W zmaganiach weźmie udział 24 drużyn podzielonych na 6 grup. Zespoły zagrają ze sobą w fazie grupowej, a następnie najlepsze awansują do fazy pucharowej. Emocje gwarantowane!

Kluczowe wnioski:
 • Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Kobiet to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych.
 • Turniej odbywa się co 4 lata i organizowany jest przez FIFA.
 • W 2023 roku gospodarzami będą Australia i Nowa Zelandia.
 • W zmaganiach weźmie udział 24 najlepszych drużyn świata.
 • Zespoły zagrają najpierw w fazie grupowej, a potem w fazie pucharowej.

Gdzie odbędą się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Kobiet?

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Kobiet 2023 odbędą się w Australii i Nowej Zelandii. Będzie to pierwszy w historii turniej organizowany równocześnie przez dwa kraje z dwóch różnych konfederacji. Mecze rozgrywane będą na dziesięciu stadionach w ośmiu miastach obu państw.

W Australii mecze odbywać się będą w Sydney (Stadium Australia), Brisbane (Stadium Australia), Melbourne (MCG i AAMI Park) oraz Perth (Optus Stadium).

Nowa Zelandia gościć będzie spotkania w Auckland (Eden Park), Hamilton (Waikato Stadium) i Dunedin (Forsyth Barr Stadium).

Mecz otwarcia zostanie rozegrany 20 lipca 2023 roku na Eden Park w Auckland. Finał mistrzostw odbędzie się 20 sierpnia w Sydney na stadionie Stadium Australia.

Kto zagra w Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej Kobiet?

W Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej Kobiet weźmie udział 24 drużyny. Awans wywalczyły reprezentacje z sześciu konfederacji FIFA.

Z Europy w turnieju wystąpią: Anglia, Dania, Francja, Hiszpania, Holandia (obrońca tytułu), Niemcy, Norwegia, Szwajcaria i Szwecja.

Z Ameryki Południowej awans uzyskały: Argentyna, Brazylia i Kolumbia.

Azję reprezentować będą: Chiny, Filipiny, Japonia i Korea Południowa.

Z Afryki do mistrzostw zakwalifikowały się: Maroko, Nigeria, RPA i Zambia.

Ocenianię i Amerykę Środkową będą reprezentować odpowiednio: Australia, Nowa Zelandia oraz Kostaryka.

Gospodarze automatycznie na mistrzostwach

Australia i Nowa Zelandia jako gospodarze turnieju otrzymały automatyczny awans do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Kobiet 2023.

Czytaj więcej: Ojciec Cristiano Ronaldo - Kim był Jose Dos Santos Aveiro

Terminarz Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Kobiet

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Kobiet 2023 rozgrywane będą w dniach 20 lipca - 20 sierpnia 2023 roku. Turniej podzielony został na fazę grupową, 1/8 finału, ćwierćfinały, półfinały oraz finał.

Faza grupowa potrwa od 20 do 31 lipca. Następnie od 3 do 6 sierpnia rozegrane zostaną mecze 1/8 finału. Ćwierćfinały zaplanowano na 9 i 10 sierpnia. Półfinały odbędą się 13 sierpnia, a wielki finał mistrzostw świata 20 sierpnia w Sydney.

Terminarz fazy grupowej

Faza grupowa Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Kobiet 2023 rozegrana zostanie w dniach 20-31 lipca. W tym czasie 24 drużyny podzielone na 6 grup rozegrają po 3 mecze systemem każdy z każdym. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz 4 najlepsze zespoły z trzecich miejsc awansują do 1/8 finału.

Faza grupowa Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Kobiet

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Kobiet 2023 - Terminarz, Wyniki, Tabele

W fazie grupowej 24 zespoły podzielone zostały na 6 grup oznaczonych literami od A do F. Każda z drużyn rozegra 3 spotkania systemem każdy z każdym. Za zwycięstwo drużyna otrzymuje 3 punkty, za remis 1 punkt, a za porażkę 0 punktów. Awans do 1/8 finału wywalczą dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz 4 najlepsze zespoły z trzecich miejsc.

Oto podział na grupy Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Kobiet 2023:

Grupa A Nowa Zelandia Norwegia Filipiny Szwajcaria
Grupa B Australia Irlandia Nigeria Kanada
Grupa C Hiszpania Kostaryka Zambia Japonia
Grupa D Anglia Dania Chiny Play-off
Grupa E USA Wietnam Holandia Play-off
Grupa F Francja Jamajka Brazylia Maroko

Faza pucharowa Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Kobiet

Faza pucharowa Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Kobiet rozpocznie się od 1/8 finału zaplanowanego w dniach 3-6 sierpnia 2023 roku. W tej rundzie zmierzą się ze sobą drużyny, które zajęły pierwsze i drugie miejsca w swoich grupach oraz cztery najlepsze zespoły z trzecich lokat.

Ćwierćfinały odbędą się 9 i 10 sierpnia. Rywalizacja o awans do wielkiego finału rozegrana zostanie w półfinałach 13 sierpnia. Finał mistrzostw świata zaplanowano na 20 sierpnia na stadionie Stadium Australia w Sydney.

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Kobiet - najważniejsze informacje

 • Mistrzostwa Świata Kobiet 2023 odbędą się w Australii i Nowej Zelandii.
 • W turnieju weźmie udział 24 najlepsze drużyny świata.
 • Mecze rozgrywane będą na dziesięciu stadionach w ośmiu miastach.
 • Faza grupowa potrwa od 20 do 31 lipca 2023 roku.
 • Finał mistrzostw świata odbędzie się 20 sierpnia w Sydney.

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Kobiet 2023 zapowiadają się niezwykle emocjonująco. W turnieju zmierzą się ze sobą najlepsze piłkarki świata, reprezentujące drużyny z całego globu. Z pewnością będzie to wielkie święto futbolu kobiecego. Która drużyna sięgnie po tytuł mistrzowski? Przekonamy się już latem 2023 roku!

Podsumowanie

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Kobiet to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń sportowych na świecie. Turniej ten co 4 lata gromadzi najlepsze piłkarki z całego globu, reprezentujące swoje kraje w walce o miano najlepszej drużyny świata. Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Kobiet są świetną okazją do promowania i rozwoju piłki nożnej kobiecej. Miliony kibiców na całym świecie z zapartym tchem śledzą zmagania największych gwiazd futbolu kobiecego.

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Kobiet 2023 odbędą się wspólnie w Nowej Zelandii i Australii. Będzie to pierwszy mundial piłkarski kobiet organizowany na dwóch kontynentach jednocześnie. 24 drużyny narodowe zagrają o tytuł mistrza świata na stadionach w 8 miastach obu krajów. Każdy kibic piłki nożnej kobiecej z pewnością z niecierpliwością wyczekuje rozpoczęcia turnieju.

Podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Kobiet 2023 z pewnością nie zabraknie wielkich emocji i niespodzianek. W turnieju wezmą udział utytułowane drużyny, takie jak aktualny mistrz świata - reprezentacja Stanów Zjednoczonych, czy wicemistrzynie - Holandia. Nie brakuje jednak zespołów aspirujących do walki o najwyższe cele. Która drużyna okaże się najlepsza? Już niebawem się przekonamy!

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Kobiet to z pewnością wspaniałe święto futbolu, które co 4 lata przyciąga uwagę kibiców na całym świecie. Turniej ten jest doskonałą okazją do promowania i rozwoju piłki nożnej kobiecej, a także do budowania równości płci w sporcie. Już teraz nie możemy doczekać się rozpoczęcia zmagań w 2023 roku!

5 Podobnych Artykułów:

 1. Gdzie wyjść na imprezę LGBT w Gdańsku? Sprawdzone kluby dla gejów w Trójmieście
 2. Tomek Szypuła walczy o życie - można mu pomóc
 3. Samorządy z uchwałami anty-LGBT zagrożone utratą unijnych środków
 4. Jestem aseksualna, inni też - Czym jest orientacja aseksualna?
 5. Poznam przyjaciela - jak nawiązać kontakty i znaleźć prawdziwych przyjaciół
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Allan Kucharski
Allan Kucharski

Cześć, Jestem bloggerem, który pasjonuje się wieloma różnymi tematami. Na moim blogu dzielę się wiedzą i doświadczeniem z zakresu relacji społecznych, wsparcia społecznego i zdrowia. Kultura oraz rozrywka to również ważne dziedziny, o których lubię pisać. Edukacja, prawa i różnorodność rodziny to tematy, które mnie fascynują i które często pojawiają się na moim blogu. Poświęcam również uwagę kwestiom religii, LGBT+ oraz sportu. Dążę do tworzenia miejsca, gdzie każdy może znaleźć cenne informacje i inspiracje z różnych sfer życia.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły