N69 wsparło Paradę Równości

N69 wsparło Paradę Równości
Autor Allan Kucharski
Allan Kucharski01.07.2024 | 3 min.

W czerwcu Warszawa tętniła życiem, gdy tysiące uczestników z kolorowymi flagami przeszło ulicami miasta podczas corocznej Parady Równości. To wydarzenie, będące jednym z kluczowych manifestów na rzecz praw społeczności LGBTQ+, przyciągnęło zarówno mieszkańców stolicy, jak i gości z całej Polski oraz z zagranicy. Parada Równości, oprócz celebrowania różnorodności i inkluzywności, służyła jako ważne przypomnienie o konieczności walki o równe prawa i akceptację dla wszystkich, bez względu na orientację seksualną czy tożsamość płciową. Tego dnia Warszawa stała się symbolem tolerancji, solidarności oraz wspólnego dążenia do lepszego jutra.

Politycy na Marszu Równości

Marsz Równości rozpoczął się w pobliżu Pałacu Kultury i Nauki od krótkiego przywitania przez prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego, który objął patronat nad wydarzeniem. Wśród uczestników znaleźli się także przedstawiciele Lewicy, w tym wicepremier Krzysztof Gawkowski oraz minister ds. równości w rządzie Donalda Tuska, Katarzyna Kotula.

Rafał Trzaskowski, otwierając Paradę Równości, podkreślił, że "Warszawa jest miastem uśmiechniętym, tolerancyjnym i europejskim. Mam nadzieję, że wszystkie postulaty, które są nam bliskie od wielu lat, będą realizowane."

Po zakończeniu marszu, uczestnicy mieli okazję bawić się do rana na szampańskiej imprezie zorganizowanej w zaprzyjaźnionym klubie La Pose.

Występy Draq Queen na małej scenie

Na stoiskach MAC i Sephora uczestnicy mogli skorzystać z darmowych porad kosmetycznych oraz zrobić sobie wyjątkowy makijaż przygotowany przez profesjonalnych wizażystów na tę specjalną okazję. Te stanowiska przyciągały ogromne zainteresowanie i były jednymi z najczęściej odwiedzanych podczas tegorocznej Parady Równości.

Podczas tegorocznej Parady Równości, uczestnicy mieli możliwość zobaczenia nie tylko stoisk Fundacji, firm i organizacji wspierających społeczność LGBTQ+, ale także fascynujących występów artystycznych. Dwie godziny przed oficjalnym rozpoczęciem marszu, na małej scenie odbyły się pokazy warszawskich Drag Queen. Tę część wydarzenia zorganizowały Charlotte i Luna Park, dostarczając widzom niezapomnianych przeżyć.

Przemarsz Parady Równości pod hasłem: “Czas na równość jest teraz”

Parada Równości wyruszyła o 14:30, a uczestnicy przeszli trasą: Alejami Jerozolimskimi, Marszałkowską, Królewską, Krakowskim Przedmieściem, Senatorską przez plac Bankowy, aleją ‘Solidarności’, aleją Jana Pawła II, Świętokrzyską do Emilii Plater.

Rafał Dembe, prezes Fundacji Wolontariat Wolności, podkreślił, że Polska po raz piąty zajęła ostatnie miejsce w rankingu równouprawnienia osób LGBTQ+ spośród krajów Unii Europejskiej, obejmującym 49 państw Europy. Ratusz szacuje, że w marszu równości wzięło udział około 20 tysięcy osób.

Postulaty, które były poruszane na paradzie to przede wszystkim prawo do małżeństw i związków partnerskich wszystkich obywateli czy uznanie praw osób transpłciowych za prawa człowieka.

Tradycyjnie przy Pałacu Kultury i Nauki otwarto miasteczko promujące idee równości, wolności i tolerancji wobec mniejszości. Uczestnicy marszu mieli okazję spotkać się z wolontariuszami takich organizacji jak Grupa Nieustającej Pomocy, Lambda, Otwarta Przestrzeń czy The Warsaw House.

Misją Fundacji Warsaw House jest ochrona młodzieży LGBTQ+ w Polsce przed skutkami bezdomności, uchodźstwa, wykluczenia społecznego i ekonomicznego, a także wyposażenie ich w narzędzia potrzebne do bezpiecznej i niezależnej przyszłości.

Wsparcie sklepu N69.pl na tegorocznej Paradzie Równości

Jesteśmy dumni, że N69.pl po raz kolejny mogło okazać wsparcie mniejszościom oraz głośno poprzeć postulaty Parady Równości, które są nam bardzo bliskie. Wspólny marsz ulicami Warszawy to manifestacja walki o prawa człowieka. Dla nas, jako sklepu, to okazja do przypomnienia, że każda osoba, bez względu na tożsamość płciową czy orientację seksualną, zasługuje na równe traktowanie i szacunek.

Zaopatrzyliśmy wiele stoisk fundacji i stowarzyszeń w darmowe prezerwatywy oraz lubrykanty Durex, które były dostępne dla wszystkich uczestników. Oprócz tradycyjnego uczestnictwa w Paradzie Równości, postanowiła przygotować specjalne prezenty dla uczestników. Specjalnie zaprojektowane parasole, czapki, flagi i przypinki w barwach LGBTQ+ były dostępne bezpłatnie w oficjalnych punktach partnera, takich jak Fundacja Edukacji Społecznej, oraz na terenie miasteczka przed i po korowodzie równości.

5 Podobnych Artykułów

  1. Gdzie wyjść na imprezę LGBT w Gdańsku? Sprawdzone kluby dla gejów w Trójmieście
  2. Już niebawem Millennium Docs Against Gravity - ekscytujące wydarzenia na queerowym festiwalu filmowym
  3. Barry Keoghan w finałowej scenie Saltburn korzystał z protezy?
  4. Jestem aseksualna, inni też - Czym jest orientacja aseksualna?
  5. Poznam przyjaciela - jak nawiązać kontakty i znaleźć prawdziwych przyjaciół
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Allan Kucharski
Allan Kucharski

Cześć, Jestem bloggerem, który pasjonuje się wieloma różnymi tematami. Na moim blogu dzielę się wiedzą i doświadczeniem z zakresu relacji społecznych, wsparcia społecznego i zdrowia. Kultura oraz rozrywka to również ważne dziedziny, o których lubię pisać. Edukacja, prawa i różnorodność rodziny to tematy, które mnie fascynują i które często pojawiają się na moim blogu. Poświęcam również uwagę kwestiom religii, LGBT+ oraz sportu. Dążę do tworzenia miejsca, gdzie każdy może znaleźć cenne informacje i inspiracje z różnych sfer życia.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email