Premiera melodramatu lesbijskiego od Outfilm. Tą recenzję musisz zobaczyć

Premiera melodramatu lesbijskiego od Outfilm. Tą recenzję musisz zobaczyć
Autor Allan Kucharski
Allan Kucharski06.05.2024 | 3 min.

Cześć filmomaniacy! Mam dla Was coś specjalnego - review niezwykłego melodramatu „Przebudzone" od twórcy Maxa Rissmana. To metafizyczna opowieść o wędrówce dusz, która wciąga widza w głębokie rejony ludzkiej egzystencji. Film wart uwagi nie tylko ze względu na intrygującą fabułę, ale także brawurowe kreacje aktorskie Vanessy Dubasso i Elsie Hewitt - musicie to zobaczyć!

Metafizyczny melodramat dla lesbijek od Rissmana

Witajcie filmomaniacy! Macie ochotę na niezwykłą, metafizyczną przygodę? Max Rissman, twórca znanego filmu telewizyjnego „Root for the Villain", w swoim najnowszym dziele „Przebudzone" zabiera nas w podróż po zakamarkach ludzkiej egzystencji. To melodramat o tematyce lesbijskiej, który skłania do refleksji nad naturą rzeczywistości.

Bohaterkami filmu są dwie zupełnie różne kobiety – Molly i Irene, które zostają uwięzione w pętli pierwszej, nieudanej randki. Ich dusze wędrują do alternatywnego, pozaziemskiego świata, gdzie będą musiały się zmierzyć z własnymi lękami i demonami. To tylko początek tej wyjątkowej opowieści!

Rissman w mistrzowski sposób łączy metafizykę, melodramat i szczyptę czarnego humoru. „Przebudzone" to prawdziwa uczta dla miłośników kina artystycznego o głębokich przesłaniach. Film zdążył już zdobyć kilka festiwalowych nagród i z pewnością przyciągnie uwagę krytyków.

Lęk przed bliskością, trauma i poszukiwanie sensu w chaosie

Kluczowym wątkiem „Przebudzonych" jest lęk przed bliskością oraz intymnością. Dwie pozornie zupełnie różne bohaterki – Molly i Irene, muszą się zmierzyć z własnymi lękami i przezwyciężyć traumę odrzucenia. Tylko wtedy zdołają odnaleźć szczęście i sens w chaosie, w którym się znalazły.

  • Uczucia i relacje między ludźmi to główny temat tej produkcji
  • Reżyser podjął tak uniwersalne tematy jak miłość, strata i odkupienie
  • Bohaterki będą musiały stawić czoła własnym demonom i traumom

Rissman w niezwykle przejmujący i metaforyczny sposób pokazuje, jak ważna jest otwartość i czułość w relacjach międzyludzkich. Tylko dzięki wzajemnemu zrozumieniu i wybawieniu Molly oraz Irene będą mogły uwolnić się z pętli niepowodzeń.

To poruszająca historia o poszukiwaniu bliskości, ale też o konfrontacji z własnymi lękami i slownej przemianie wewnętrznej. Ta produkcja z pewnością wywoła w widzach szereg refleksji na temat prawdziwej natury miłości.

Czytaj więcej: Najlepsze queerowe filmy ostatniego roku

Odtwórczynie ról - Vanessa Dubasso i Elsie Hewitt

Zdjęcie Premiera melodramatu lesbijskiego od Outfilm. Tą recenzję musisz zobaczyć

Jedną z głównych atrakcji „Przebudzonych" są z pewnością znakomite kreacje aktorskie. W rolę Molly i Irene wcieliły się odpowiednio Vanessa Dubasso znana z serialu „Legion" oraz Elsie Hewitt, którą mogliśmy podziwiać w młodzieżowym hicie „Teenage Badass".

Świetnie dobrana obsada pozwoliła w pełni oddać skomplikowane relacje między bohaterkami i ich wewnętrzne rozterki. Dubasso i Hewitt z ogromną wiarygodnością ukazały całą gamę ludzkich emocji – od zwątpienia i strachu, po nadzieję i prawdziwą miłość.

W filmie Rissmana wystąpiły również inne znakomitości, jak pamiętna Sherilyn Fenn z kultowego „Miasteczka Twin Peaks" czy Chris Zylka z głośnego „Kaboom" Gregga Arakiego. To prawdziwa gratka dla miłośników kina niezależnego!

Przebudzone" to pozycja obowiązkowa nie tylko dla fanów melodramatów czy tematyki lesbijskiej. Ten głęboki, metafizyczny film poruszy każdego, kto ceni sobie wartościowe, ambitne kino. Jeśli czekacie na coś naprawdę wyjątkowego, koniecznie obejrzyjcie to dzieło! Właśnie miała miejsce premiera serwisu Outfilm, gdzie możecie zobaczyć ten znakomity obraz.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Gdzie wyjść na imprezę LGBT w Gdańsku? Sprawdzone kluby dla gejów w Trójmieście
  2. Tomek Szypuła walczy o życie - można mu pomóc
  3. Barry Keoghan w finałowej scenie Saltburn korzystał z protezy?
  4. Jestem aseksualna, inni też - Czym jest orientacja aseksualna?
  5. Poznam przyjaciela - jak nawiązać kontakty i znaleźć prawdziwych przyjaciół
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Allan Kucharski
Allan Kucharski

Cześć, Jestem bloggerem, który pasjonuje się wieloma różnymi tematami. Na moim blogu dzielę się wiedzą i doświadczeniem z zakresu relacji społecznych, wsparcia społecznego i zdrowia. Kultura oraz rozrywka to również ważne dziedziny, o których lubię pisać. Edukacja, prawa i różnorodność rodziny to tematy, które mnie fascynują i które często pojawiają się na moim blogu. Poświęcam również uwagę kwestiom religii, LGBT+ oraz sportu. Dążę do tworzenia miejsca, gdzie każdy może znaleźć cenne informacje i inspiracje z różnych sfer życia.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły