Rob McElhenney podzielił się swoją wzruszającą historią z wychowywania się przez dwie matki.

Rob McElhenney podzielił się swoją wzruszającą historią z wychowywania się przez dwie matki.
Autor Allan Kucharski
Allan Kucharski01.02.2024 | 6 min.

Rob McElhenney, aktor znany przede wszystkim z roli Maca w serialu "U nas w Filadelfii", podzielił się niedawno historią swojego dzieciństwa i młodości. Gwiazdor wychowywał się w nietypowych warunkach - jego matka, po rozwodzie z ojcem Roba, związała się z kobietą. McElhenney wzruszająco opowiedział o tym, jak to jest dorastać z dwoma matkami i jak wdzięczny jest im za miłość i wsparcie. Aktor podkreśla, że jego mama wykazała się ogromną odwagą, decydując się na coming out w tamtych czasach. Dziś z dumą patrzy na swoje wyjątkowe dzieciństwo.

Coming out mamy Roba McElhenneya

Aktor Rob McElhenney jest znany przede wszystkim z roli Maca w serialu komediowym „U nas w Filadelfii”. W jednym z ostatnich wywiadów gwiazdor podzielił się historią swojego dzieciństwa i relacji z matką. Okazuje się, że jego mama jeszcze, gdy McElhenney był małym chłopcem, zdecydowała się na coming out i ujawniła, że jest lesbijką.

Helena McElhenney, mama aktora, przez wiele lat pracowała jako nauczycielka. Później zdecydowała się jednak zmienić zawód i zostać pielęgniarką. Właśnie w tamtym okresie poznała swoją obecną partnerkę, Mary. Od razu wiedziała, że to ta jedyna osoba, z którą chce spędzić resztę życia. Dlatego zdecydowała się na bardzo odważny krok jak na owe czasy - postanowiła ujawnić prawdę o swojej orientacji seksualnej.

Coming out Heleny miał miejsce w latach 80. Był to zdecydowanie inny, znacznie mniej tolerancyjny czas niż obecnie. Dlatego decyzja kobiety o publicznym ujawnieniu swojej homoseksualności wymagała ogromnej odwagi i determinacji. Rob McElhenney podkreśla, że docenia drogę, jaką przeszła jego mama i jest pełen podziwu dla jej postawy. Dzięki niej mógł wychowywać się w szczęśliwym, opartym na miłości domu, mimo niekonwencjonalnego modelu rodziny.

Związek Heleny McElhenney i Mary Taylor

Po coming oucie Helena McElhenney związała się ze swoją partnerką, Mary Taylor. Ich związek trwa już niemal 40 lat! Poznały się, gdy Helena pracowała jako pielęgniarka. Od razu wiedziała, że to ta wyjątkowa osoba, z którą chce dzielić swoje życie. Dzięki determinacji i wzajemnemu wsparciu udało im się stworzyć trwały, oparty na szacunku i zrozumieniu związek.

Rob McElhenney wspomina, że jako dziecko szybko zrozumiał, iż jego rodzina wygląda inaczej niż te pokazywane w telewizji. Jednak dzięki miłości i wsparciu, jakie otrzymywał od matek, mógł bez problemu zaakceptować ten stan rzeczy. Jego zdaniem to właśnie wychowanie w oparciu o takie wartości jak empatia i akceptacja pozwoliło mu rozwinąć skrzydła i odnieść sukces w dorosłym życiu.

Empatia McElhenneya dla drogi, jaką przeszła jego mama

Rob McElhenney wyznaje, że darzy swoją mamę ogromną empatią za trudną drogę, jaką musiała przejść. Podkreśla, że w czasach jej młodości społeczeństwo było znacznie mniej otwarte na mniejszości seksualne niż dzisiaj.

Wiele osób pyta mnie, jak to jest dorastać z dwoma matkami. Prawda jest taka, że to był wspaniały prezent.

Aktor zaznacza, że osoby, które mają ponad 35 lat doskonale rozumieją, jakim wyzwaniem było kilkadziesiąt lat temu publicznie przyznać się do bycia osobą homoseksualną. Dlatego podziwia determinację i odwagę swojej mamy, która zdecydowała się ujawnić prawdę o swojej orientacji seksualnej.

McElhenney jest wdzięczny matce oraz jej partnerce, Mary, za to, że stworzyły mu dom pełen miłości i wsparcia. Dzięki wartościom, jakie od nich otrzymał, mógł rozwinąć się w dobrego, wrażliwego człowieka i z powodzeniem realizować swoje aktorskie marzenia.

Czytaj więcej: Konsultacje związków partnerskich w gabinecie Prezesa firmy XYZ

Mac z serialu „U nas w Filadelfii” jako postać homoseksualna

Ciekawostką jest, że również serialowy Mac z „U nas w Filadelfii”, w którego wciela się Rob McElhenney, okazuje się być osobą homoseksualną. Początkowo twórcy nie eksponowali wątku jego orientacji. Jednak z czasem postanowili rozwinąć ten temat, widząc w tym interesującą możliwość poruszenia istotnych społecznie zagadnień.

Sam Rob McElhenney przyznaje, że od zawsze był silnie związany ze środowiskiem LGBT+. Wychowywanie przez dwie matki oraz fakt, że jego bracia są gejami sprawiły, że jest to nieodłączny element jego życia. Dlatego cieszy się, że udało mu się poruszyć tę tematykę również w swojej pracy aktorskiej i przyczynić się do większej reprezentacji i akceptacji mniejszości seksualnych.

Oprócz sitcomu „U nas w Filadelfii” McElhenney zagrał też jedną z głównych ról w głośnym filmie o tematyce LGBT „Ostatnie dni”. Jego praca przyniosła mu wiele prestiżowych nagród, m.in. Emmy. Aktor angażuje się także w paradach równości, dając wyraz swojemu wsparciu dla środowiska LGBT+.

Podsumowanie

Rob McElhenney podzielił się swoją wzruszającą historią z wychowywania się przez dwie matki.

W artykule przeczytaliśmy niezwykle ciekawą i wzruszającą historię z życia aktora Roba McElhenney'ego. Dowiedzieliśmy się, że jego mama jeszcze, gdy był dzieckiem, zdecydowała się na coming out i wyznała, że jest lesbijką. W tamtych czasach wymagało to ogromnej odwagi i determinacji. Rob podkreśla, że podziwia drogę, jaką przeszła jego mama i jest jej bardzo wdzięczny za stworzenie mu domu pełnego miłości i akceptacji.

Helena McElhenney po coming oucie związała się ze swoją partnerką Mary. Ich związek trwa już prawie 40 lat! Razem wychowały Roba oraz jego rodzeństwo w oparciu o takie wartości jak empatia i tolerancja. Aktor przyznaje, że dzięki temu mógł rozwinąć skrzydła i osiągnąć sukces. Docenia również odwagę mamy, która jako jedna z pierwszych zdecydowała się publicznie przyznać do swojej orientacji.

Rob McElhenney porusza tematykę LGBT+ także w swojej pracy zawodowej. W serialu "U nas w Filadelfii" gra homoseksualnego Maca, a w filmie "Ostatnie dni" wcielił się w jedną z głównych postaci gejowskich. Angażuje się również w paradach równości. To niezwykle inspirująca historia o sile miłości i determinacji w dążeniu do bycia sobą.

Artykuł przybliża nam historię coming outu mamy popularnego aktora i ukazuje, jak ważna jest akceptacja i wsparcie najbliższych w tak trudnym momencie życia. To piękny przykład na to, że miłość i determinacja są w stanie przezwyciężyć nawet największe przeciwności losu i uprzedzenia.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Gdzie wyjść na imprezę LGBT w Gdańsku? Sprawdzone kluby dla gejów w Trójmieście
  2. Tomek Szypuła walczy o życie - można mu pomóc
  3. Barry Keoghan w finałowej scenie Saltburn korzystał z protezy?
  4. Jestem aseksualna, inni też - Czym jest orientacja aseksualna?
  5. Poznam przyjaciela - jak nawiązać kontakty i znaleźć prawdziwych przyjaciół
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Allan Kucharski
Allan Kucharski

Cześć, Jestem bloggerem, który pasjonuje się wieloma różnymi tematami. Na moim blogu dzielę się wiedzą i doświadczeniem z zakresu relacji społecznych, wsparcia społecznego i zdrowia. Kultura oraz rozrywka to również ważne dziedziny, o których lubię pisać. Edukacja, prawa i różnorodność rodziny to tematy, które mnie fascynują i które często pojawiają się na moim blogu. Poświęcam również uwagę kwestiom religii, LGBT+ oraz sportu. Dążę do tworzenia miejsca, gdzie każdy może znaleźć cenne informacje i inspiracje z różnych sfer życia.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły