Russell Tovey miał zagrać inną postać w Spojrzenia. Kogo?

Russell Tovey miał zagrać inną postać w Spojrzenia. Kogo?
Autor Ola Chmielewska
Ola Chmielewska23.01.2024 | 4 min.

Russell Tovey miał zagrać inną postać w serialu "Spojrzenia" stacji HBO. Jak się okazuje, początkowo rywalizował o rolę Patricka Murraya z odtwórcą tej postaci, Jonathanem Groffem. Ostatecznie twórcy serialu stworzyli dla Toveya nową rolę Kevina Mathesona. Serial zdobył uznanie krytyków i widzów, a sceny z udziałem Toveya i Groffa uchodzą za jedne z najbardziej pikantnych w historii telewizji. Film pełnometrażowy kontynuujący serię był nominowany do nagrody GLAAD.

Russell Tovey rywalizował z Jonathanem Groffem o rolę Patricka Murraya

Jak się okazuje, Russell Tovey początkowo ubiegał się o inną rolę w serialu „Spojrzenia” niż tę, którą ostatecznie zagrał. Podczas castingu do produkcji HBO rywalizował z Jonathanem Groffem o wcielenie się w postać Patricka Murraya.

Patrick był jedną z głównych postaci serialu – pracownikiem firmy zajmującej się grami wideo, który wikła się w romans ze swoim szefem, Kevinem Mathesonem. W tej roli ostatecznie wystąpił Groff, dobrze znany widzom choćby z serialu „Glee”.

Tovey wspomina, że decyzję o przyznaniu roli Groffowi poznał „późną nocą za pośrednictwem Twittera”. Mimo porażki w castingu, twórcy docenili jego talent i postanowili napisać dla niego nową, specjalną rolę.

Tovey wcielił się w postać Kevina Mathesona

Ostatecznie Russell Tovey zagrał Kevina Mathesona, przystojnego prezesa firmy gamingowej, który wikła się w romans ze swoim podwładnym Patrickiem Murrayem. Ich relacja stała się jednym z ulubionych wątków serialu, a sceny erotyczne z udziałem Toveya i Groffa do dziś uchodzą za wyjątkowo śmiałe jak na standardy telewizji.

Postać Kevina została specjalnie napisana z myślą o Toveyu, gdy twórcy zdecydowali się obsadzić Groffa w roli Patricka. Dziś trudno wyobrazić sobie kogoś innego w tej kultowej roli.

„Spojrzenia” to kultowy serial o tematyce gejowskiej

Emitowany w latach 2014-2015 serial „Spojrzenia” zebrał bardzo dobre recenzje i zyskał status produkcji kultowej. Osadzona w środowisku gejowskim San Francisco opowieść, prócz wątku Kevina i Patricka, przedstawiała losy kilku innych bohaterów.

Mimo zaledwie 2 sezonów i 18 odcinków, „Spojrzenia” znalazły się na wielu zestawieniach najlepszych seriali w historii, między innymi według „The Guardian” i „Esquire”. Pozytywne recenzje sięgnęły 90% w serwisie Rotten Tomatoes.

Sceny erotyczne z udziałem Toveya i Groffa do dziś uchodzą za jedne z najodważniejszych w historii telewizji.

W 2016 roku powstał także film pełnometrażowy kontynuujący serial pt. „Looking: The Movie”, w którym wystąpili główni aktorzy produkcji HBO.

Czytaj więcej: Elon Musk znów wywołał kontrowersje: cis powinien się wstydzić

Film kontynuacyjny „Spojrzeń” był nominowany do Nagrody GLAAD

Choć „Spojrzenia” zakończyły się po 2 sezonach, historia ich bohaterów doczekała się filmu pełnometrażowego zatytułowanego „Looking: The Movie”. W filmie wystąpili aktorzy znani z serialu, w tym Russell Tovey.

  • Projekt został doceniony nominacją do Nagrody GLAAD w kategorii Najlepszy Film Telewizyjny.
  • GLAAD przyznaje nagrody dla produkcji podejmujących tematykę LGBTQ+ w sposób pozytywny i budujący.

Nominacja dla filmu „Looking” pokazuje, że produkcja kontynuująca serial spotkała się z uznaniem i pozytywnym odbiorem. Tym samym wpisała się w sukces pierwowzoru, który na trwałe zagościł w kanonie seriali o tematyce LGBTQ+.

Tytuł Spojrzenia / Looking
Lata emisji 2014-2015
Liczba sezonów 2
Liczba odcinków 18
Gatunek komedia obyczajowa / dramat

Podsumowanie

Russell Tovey miał zagrać inną postać w Spojrzenia. Kogo?

W artykule przedstawiono kulisy castingowych perypetii Russella Toveya do serialu „Spojrzenia”. Okazuje się, że początkowo aktor rywalizował z Jonathanem Groffem o rolę Patricka Murraya. Jednak ostatecznie to Groff zagrał Patricka, a dla Toveya stworzono specjalną rolę Kevina Mathesona.

Artykuł przybliża też historię produkcji „Spojrzeń” – kultowego już serialu HBO osadzonego w gejowskim środowisku San Francisco. Mimo zaledwie 2 sezonów, zebrał on bardzo dobre recenzje i znajduje się na wielu zestawieniach najlepszych seriali w historii.

Ponadto omówiono film fabularny „Looking: The Movie”, będący kontynuacją serialu z tymi samymi aktorami. Projekt był nominowany do prestiżowej Nagrody GLAAD za pozytywne przedstawienie tematyki LGBTQ+.

Artykuł w ciekawy i przystępny sposób omawia genezę, historię i kontynuacje kultowego serialu HBO z udziałem Russella Toveya. Z pewnością zainteresuje fanów produkcji oraz osoby ceniące seriale obyczajowe o wysokich walorach artystycznych.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Gdzie wyjść na imprezę LGBT w Gdańsku? Sprawdzone kluby dla gejów w Trójmieście
  2. Tomek Szypuła walczy o życie - można mu pomóc
  3. Barry Keoghan w finałowej scenie Saltburn korzystał z protezy?
  4. Jestem aseksualna, inni też - Czym jest orientacja aseksualna?
  5. Poznam przyjaciela - jak nawiązać kontakty i znaleźć prawdziwych przyjaciół
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Ola Chmielewska
Ola Chmielewska

Jako psycholożka i terapeutka prowadzę bloga poświęconego szeroko pojętym relacjom międzyludzkim. Poruszam kwestie komunikacji, rozwiązywania konfliktów, budowania zdrowych związków.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły