Cher ile ma lat teraz | Najnowsze informacje i zdjęcia

Cher ile ma lat teraz | Najnowsze informacje i zdjęcia
Autor Łukasz Potempa
Łukasz Potempa30.10.2023 | 7 min.

Cher ile ma lat to pytanie, które zadaje sobie wielu fanów tej niezwykłej artystki. Cher, a właściwie Cherilyn Sarkisian, urodziła się 20 maja 1946 roku w Kalifornii i w 2023 roku ma już 77 lat. Jest jedną z najbardziej utytułowanych wokalistek w historii muzyki pop i od dekad zachwyca niezwykłym głosem, charyzmą i sceniczną prezencją. Przyjrzyjmy się bliżej jej dacie urodzenia i wiekowi w chwili obecnej.

Kluczowe wnioski:
 • Cher urodziła się 20 maja 1946 roku, więc obecnie ma 77 lat.
 • Przez lata z powodzeniem ukrywała swój prawdziwy wiek.
 • Jej data urodzenia była kilkukrotnie zmieniana w biografiach.
 • Wygląd Cher zmieniał się przez lata dzięki operacjom plastycznym.
 • W 2023 roku wciąż aktywnie koncertuje i nagrywa nową muzykę.

Wiek Cher w 2023 roku

Legendarna piosenkarka Cher, a właściwie Cherilyn Sarkisian, urodziła się 20 maja 1946 roku w El Centro w Kalifornii. W 2023 roku ma zatem już 77 lat i nadal pozostaje aktywna zawodowo, nagrywając nowe piosenki i koncertując. Jej długowieczność na scenie muzycznej jest godna podziwu.

Przez wiele lat Cher mocno strzegła informacji na temat swojego wieku i daty urodzenia. Początkowo podawała nieprawdziwą datę - 20 maja 1943 roku, co miało ją odmłodzić o 3 lata. Jednak w 1965 roku, przed ślubem z Sonnym Bono, akt urodzenia Cher w końcu wyciekł do prasy i opinia publiczna poznała prawdę.

Zmiana daty urodzenia w oficjalnych dokumentach

Ciekawostka - w latach 70. Cher ponownie postanowiła zmienić swój rok urodzenia, tym razem na 1951. Zrobiła to, fałszując swój akt urodzenia i dokumenty ubezpieczeniowe. Chciała w ten sposób odmłodzić się o kilka lat w biografiach i artykułach na jej temat.

Jednakże ostatecznie wszyscy się dowiedzieli, że to 1946 rok jest jej prawdziwą datą przyjścia na świat. Dziś Cher nie ukrywa już swojego wieku i otwarcie przyznaje, że skończyła 77 lat.

Ile lat ma obecnie Cher?

Jak już wspomniano, Cherilyn Sarkisian urodziła się 20 maja 1946 roku w Kalifornii. Oznacza to, że w 2023 roku Cher ma dokładnie 77 lat i nadal pozostaje aktywna zawodowo. Ma na swoim koncie ponad 50 lat kariery muzycznej.

Piosenkarka przez lata z powodzeniem ukrywała swój prawdziwy wiek, podając zmienione daty urodzenia. Dziś jednak już się z tym nie kryje. Niedawno obchodziła 77. urodziny i nadal zachwyca niespożytą energią i pasją do muzyki.

77 lat to naprawdę imponujący wiek, jak na wciąż czynną artystkę. Świadczy to o tym, że dla Cher wiek nie stanowi bariery i wciąż ma ogromną motywację, by tworzyć i występować.

Czytaj więcej: Czy jestem gejem? Test i porady dla mężczyzn

Historia dat urodzenia Cher

Daty urodzenia Cherilyn Sarkisian były przedmiotem wielu kontrowersji i zamieszania przez lata jej kariery. Oto krótka historia kolejnych podawanych przez nią lat urodzenia:

 • 20 maja 1943 - pierwsza fałszywa data podana przez Cher, aby wydawać się młodsza.
 • 20 maja 1946 - prawdziwa data urodzenia ujawniona w 1965 roku.
 • 1951 - nowa fałszywa data, na którą Cher zmieniła swój akt urodzenia w latach 70.
 • 20 maja 1946 - ostateczne potwierdzenie prawdziwej daty urodzenia artystki.

Dziś wszelkie wątpliwości zostały rozwiane - Cher przyszła na świat 20 maja 1946 roku w Kalifornii i w 2023 roku obchodzi 77. urodziny.

Powody zmiany daty urodzenia

Dlaczego Cher z takim uporem starała się odmłodzić w swoich biografiach i dokumentach? Otóż piosenkarka, zwłaszcza w pierwszych latach kariery, obawiała się, że jej prawdziwy wiek może zaszkodzić jej image i popularności. Chciała dłużej uchodzić za młodą artystkę.

Jednak z czasem Cher przestała przejmować się upływającymi latami i zaakceptowała swój wiek. Dziś z dumą przyznaje, że ma 77 lat i wciąż kocha muzykę tak samo jak na początku drogi.

Zmiany wyglądu Cher na przestrzeni lat

Cher ile ma lat teraz | Najnowsze informacje i zdjęcia

Wygląd Cher ulegał dużym metamorfozom wraz z upływem czasu, a jej image stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych w show-biznesie. Jak zmieniała się piosenkarka na przestrzeni dekad?

Lata 60. - początki kariery

Cher rozpoczynała karierę jako nieśmiała brunetka o długich włosach i typowym dla lat 60. makijażu. Nosiła zwiewne sukienki i bardzo kobiece stylizacje.

Lata 70. - śmiałe eksperymenty

W latach 70. Cher zaczęła eksperymentować z modą - nosiła obszerne pióropusze, odsłaniające brzuch kostiumy i próbowała odważnych, jaskrawych makijaży. Zaczęła też rozjaśniać włosy na blond.

Lata 80. i 90. - mocny makijaż i kreacje

W kolejnych dekadach styl Cher stał się jeszcze śmielszy. Pojawiły się przełomowe czarne kreacje z klipu "If I Could Turn Back Time", a także bardzo mocne, wręcz teatralne makijaże. Cher w pełni zaakceptowała swój wizerunek diwy.

Przez cały ten czas piosenkarka korzystała także z zabiegów medycyny estetycznej, aby wydłużyć młody wygląd. Jednak z upływem lat było to coraz trudniejsze.

Najnowsze zdjęcia Cher z 2023 roku

Jak prezentuje się Cher w 2023 roku, gdy kończy już 77 lat? Zobaczmy najnowsze zdjęcia legendarnej artystki.

Cher wciąż pozostaje aktywna zawodowo i często pojawia się publicznie - na imprezach, ceremoniach wręczenia nagród czy koncertach. Jej styl nadal jest rozpoznawalny - najczęściej stawia na czarne, obcisłe kreacje i mocny makijaż. Włosy ma już siwe, jednak nadal noszone w charakterystycznej dla siebie, krótkiej fryzurze.

Mimo 77 lat, Cher wciąż wygląda fenomenalnie i promienieje pewnością siebie. Nie wstydzi się zmarszczek i oznak starzenia, gdyż akceptuje swój wiek. Nadal imponuje kondycją i energią na scenie.

Kariera muzyczna Cher na przestrzeni dekad

Cher rozpoczęła karierę w latach 60. i od tego czasu nieprzerwanie nagrywa i koncertuje. Jak przez te dekady zmieniała się jej twórczość?

Lata 60. - duety z Sonnym Bono

Na początku Cher nagrywała głównie w duecie ze swoim mężem Sonnym Bono. W 1966 roku duo odniosło sukces hitem "I Got You Babe". Ich piosenki miały folkowo-rockowy charakter.

Lata 70. - disco i rock

W kolejnej dekadzie Cher zaczęła nagrywać solowo, dzięki czemu uwolniła swój wokalny potencjał. Pojawiły się przeboje disco i rockowe, jak "Half Breed" czy "If I Could Turn Back Time".

Lata 80. i 90. - pop, dance i ballady

W latach 80. i 90. Cher kontynuowała eksplorowanie różnych brzmień - od popowych hitów po rockowe ballady. Jej największe przeboje z tego okresu to m.in. "Believe" czy "Strong Enough".

Na każdym etapie kariery Cher potrafiła trafiać ze swoją twórczością w aktualne trendy muzyczne i przyciągać nowe rzesze fanów.

Cher dzisiaj - podsumowanie

Podsumowując, Cher ma już 77 lat, choć przez wiele lat starała się ukrywać swój prawdziwy wiek. Jej wygląd i styl sceniczny zmieniał się na przestrzeni dekad, jednak wokalistka wciąż zachwyca kondycją i charyzmą. Do dziś nagrywa nową muzykę i koncertuje.

Kariera Cher trwa niezwykle długo jak na artystkę pop. Przez te wszystkie lata Cher zapracowała na status ikony popkultury i prawdziwej diwy estrady. Mimo upływu lat wciąż pozostaje aktywna zawodowo i bez wątpienia jeszcze nie raz zaskoczy fanów nowymi projektami.

Podsumowanie

Cher to bez wątpienia jedna z największych ikon show-biznesu w historii. Obecnie ma już 77 lat, jednak wciąż pozostaje aktywna na scenie muzycznej i zaskakuje energią oraz charyzmą. Jej wygląd, styl i brzmienie muzyki zmieniały się na przestrzeni ponad 5 dekad kariery, jednak Cher zawsze potrafiła iść z duchem czasu.

Piosenkarka Cher od lat 60. aż do dziś nagrywa kolejne przeboje i koncertuje, przyciągając rzesze oddanych fanów. Choć przez lata ukrywała swój prawdziwy wiek, dziś akceptuje upływ czasu i z dumą przyznaje, że ma 77 lat. Najnowsze zdjęcia Cher pokazują, że nadal promienieje pewnością siebie i pasją do muzyki.

Cher teraz, mimo że zbliża się do 80. urodzin, wciąż z powodzeniem śpiewa i nagrywa nowe piosenki. Jej ostatnia płyta "Dancing Queen" wyszła w 2018 roku. Choć zmarszczki i siwe włosy zdradzają wiek, to na scenie Cher wciąż prezentuje się fenomenalnie. Jest wzorem tego, że marzenia i pasje można realizować bez względu na metrykę.

Podsumowując, Cher to artystka ponadczasowa, a jej długowieczność i charyzma budzą szacunek. Mimo upływu lat wciąż pozostaje aktywna i z pewnością jeszcze nie raz zaskoczy fanów, bo wiek to dla niej tylko liczba.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Gdzie wyjść na imprezę LGBT w Gdańsku? Sprawdzone kluby dla gejów w Trójmieście
 2. Tomek Szypuła walczy o życie - można mu pomóc
 3. Samorządy z uchwałami anty-LGBT zagrożone utratą unijnych środków
 4. Heaven Sauna Warszawa - Zimne Sauny, Ogród i Relaks | Po Odnowie Ciała i Ducha
 5. Najlepsze świąteczne komedie romantyczne - zakochaj się w świętach!
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Łukasz Potempa
Łukasz Potempa

Od dłuższego czasu walczę o prawa osób LGBT+. Na blogu dzielę się refleksjami dotyczącymi tolerancji, akceptacji i problematyki coming outu. Propaguję idee równościowe i staram się obalać krzywdzące mity na temat osób nieheteronormatywnych.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły