Urszula Hołownia żona Szymona Hołowni. Kim jest Urszula Brzezińska Hołownia?

Urszula Hołownia żona Szymona Hołowni. Kim jest Urszula Brzezińska Hołownia?
Autor Allan Kucharski
Allan Kucharski30.10.2023 | 6 min.

Urszula Hołownia to żona znanego polityka Szymona Hołowni. W mediach pojawia się często w kontekście męża, choć sama również jest rozpoznawalną postacią. Kim zatem jest Urszula Hołownia z domu Brzezińska i jak potoczyły się jej losy zanim poznała przyszłego męża? W tym artykule przybliżamy sylwetkę Urszuli Hołownia - dziennikarki, prezenterki telewizyjnej i działaczki społecznej.

Kluczowe wnioski:
  • Urszula Brzezińska poznała Szymona Hołownię, gdy pracowała jako dziennikarka w TVN.
  • Para pobrała się w 1999 roku, mają czwórkę dzieci.
  • Urszula Hołownia prowadziła programy w TVN i TVN Style.
  • Angażuje się w działalność charytatywną i społeczną.
  • Wspiera męża w jego karierze politycznej.

Urszula Hołownia - żona polityka Szymona Hołowni

Urszula Hołownia to żona znanego dziennikarza, publicysty i polityka Szymona Hołowni. Para pobrała się w 1999 roku i doczekała się czwórki dzieci. Choć sama Urszula Hołownia również jest osobą publiczną, to w kontekście małżeństwa z Szymonem Hołownią pojawia się przede wszystkim jako jego żona.

Szymon Hołownia od wielu lat jest rozpoznawalną postacią w polskich mediach. Prowadził popularne programy telewizyjne takie jak "Mam talent!", "Poland's Got Talent", czy "Agent - Gwiazdy". Od początku swojej kariery medialnej jego żoną jest Urszula Hołownia. Para wzięła ślub, gdy oboje pracowali jako dziennikarze w TVN.

W ostatnich latach Szymon Hołownia zaangażował się w politykę. W 2020 roku wystartował w wyborach prezydenckich, a następnie założył własną partię Polska 2050. Jego żona Urszula Hołownia aktywnie wspiera męża w działalności politycznej i często pojawia się u jego boku podczas publicznych wystąpień.

Kim jest Urszula Brzezińska, żona Szymona Hołownia?

Urszula Hołownia urodziła się w 1973 roku w Krakowie. Jej rodowe nazwisko brzmi Brzezińska. Jest córką profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Podobnie jak mąż, Urszula Hołownia wybrała karierę dziennikarską. Pracowała m.in. w telewizji TVN, gdzie poznała Szymona Hołownię. Była prezenterką programów informacyjnych takich jak "Fakty" i "Informacje". Prowadziła też programy lifestylowe w TVN Style, m.in. "Miasto kobiet".

Oprócz pracy w mediach, Urszula Hołownia angażuje się także w działalność charytatywną. Wspiera m.in. fundację TVN "Nie jesteś sam", prowadzącą akcje pomocowe.

Czytaj więcej: Nasza klasa film na faktach z Estonii w kinach w 2007 roku

Urszula Hołownia - matka czwórki dzieci Hołowni

Urszula i Szymon Hołownia pobrali się w 1999 roku. Mają czworo dzieci - trzy córki i syna. Są to: Maria (ur. 2000), Jagoda (ur. 2003), Stanisław (ur. 2005) oraz najmłodsza Zofia (ur. 2008).

Urszula Hołownia stara się godzić obowiązki zawodowe z wychowywaniem dzieci. W jednym z wywiadów przyznała, że jej mąż Szymon również angażuje się w opiekę nad pociechami i wspólnie dzielą obowiązki domowe.

Państwo Hołowniowie chronią prywatność swoich dzieci i unikają eksponowania ich w mediach. Urszula Hołownia bardzo rzadko publikuje zdjęcia pociech w mediach społecznościowych.

Urszula Hołownia - dziennikarka i prezenterka telewizyjna

Urszula Hołownia żona Szymona Hołowni. Kim jest Urszula Brzezińska Hołownia?

Urszula Hołownia jest absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Po studiach rozpoczęła pracę w Telewizji Polskiej. Następnie przeszła do TVN, gdzie związała się na długie lata.

W TVN Urszula Hołownia była prezenterką programów informacyjnych - prowadziła m.in. główne wydania "Faktów". Poza newsami, prezentowała również programy typu lifestyle w TVN Style, np. "Miasto kobiet".

W 2008 roku Urszula Hołownia odeszła z TVN. Postanowiła skupić się na wychowywaniu dzieci i prowadzeniu własnej firmy comunicacyjnej Brzezińska Consulting.

Specjalizacja w programach kobiecych

W TVN Style Urszula Hołownia prowadziła głównie programy skierowane do kobiecej widowni, takie jak "Miasto kobiet" czy "Magiel towarzyski". Dobrze odnajdywała się w tej roli i zdobyła sympatię telewidzów.

Oprócz telewizji, udzielała się także w prasie kobiecej - pisała m.in. dla magazynów "Pani" i "Twój Styl". Tematyka kobieca jest jej bliska również prywatnie, o czym świadczy wychowanie trzech córek.

Małżeństwo Urszuli Hołownia i Szymona Hołowni

Urszula Brzezińska i Szymon Hołownia poznali się, gdy oboje pracowali w TVN w drugiej połowie lat 90. Pobrali się w 1999 roku, gdy mieli odpowiednio 26 i 27 lat. Ślub odbył się w kościele w Podkowie Leśnej.

Małżonkowie Hołowniowie tworzą zgodne, kochające się małżeństwo. Wspierają się nawzajem w karierze zawodowej. Gdy Szymon angażował się w projekty telewizyjne i polityczne, Urszula zajmowała się domem i dziećmi.

Państwo Hołowniowie stronią od rozgłosu i rzadko opowiadają o swoim życiu prywatnym. W wywiadach podkreślają, że najważniejsza jest dla nich rodzina i wychowanie dzieci w miłości.

Urszula Hołownia - działalność społeczna i charytatywna

Oprócz kariery zawodowej, Urszula Hołownia angażuje się także w działalność charytatywną. Wspiera m.in. fundację TVN "Nie jesteś sam", zajmującą się pomocą potrzebującym.

Urszula Hołownia bierze udział w akcjach charytatywnych fundacji jako wolontariuszka. Wspomaga zbiórki pieniędzy na rzecz podopiecznych, np. ciężko chorych dzieci lub osób w trudnej sytuacji materialnej.

Angażuje się także w działania edukacyjne fundacji, promujące zdrowy styl życia i profilaktykę. Widać, że tematyka pomocy innym jest jej bliska.

Urszula Hołownia działa również na rzecz ochrony zwierząt. Wspiera adopcję i opiekę nad bezdomnymi czworonogami. Razem z mężem zachęca do odpowiedzialnej adopcji psów i kotów.

Podsumowując, Urszula Hołownia to wszechstronna kobieta łącząca karierę zawodową z macierzyństwem i działalnością społeczną. Jej małżeństwo ze znanym dziennikarzem i politykiem Szymonem Hołownią trwa od ponad 20 lat.

Podsumowanie

Urszula Hołownia, z domu Brzezińska, to żona znanego dziennikarza i polityka Szymona Hołowni. Choć sama również jest osobą publiczną, to przede wszystkim kojarzona jest właśnie jako małżonka Hołowni.

Urszula Hołownia urodziła się w 1973 roku w Krakowie. Jest absolwentką dziennikarstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracowała jako prezenterka programów informacyjnych i lifestylowych w TVN. Odeszła z telewizji, by skupić się na rodzinie.

Razem z mężem Szymonem Hołownią tworzą zgodne małżeństwo od 1999 roku. Mają czworo dzieci, których bardzo pilnują od zainteresowania mediów. Urszula Hołownia wspiera także działalność charytatywną.

Podsumowując, Urszula Hołownia łączy obowiązki zawodowe z prywatnymi. Jest aktywną matką i żoną, a także zaangażowaną społecznie osobą. Jej sylwetka wyłania się nie tylko jako małżonki znanego męża.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Gdzie wyjść na imprezę LGBT w Gdańsku? Sprawdzone kluby dla gejów w Trójmieście
  2. Tomek Szypuła walczy o życie - można mu pomóc
  3. Samorządy z uchwałami anty-LGBT zagrożone utratą unijnych środków
  4. Heaven Sauna Warszawa - Zimne Sauny, Ogród i Relaks | Po Odnowie Ciała i Ducha
  5. Najlepsze świąteczne komedie romantyczne - zakochaj się w świętach!
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Allan Kucharski
Allan Kucharski

Cześć, Jestem bloggerem, który pasjonuje się wieloma różnymi tematami. Na moim blogu dzielę się wiedzą i doświadczeniem z zakresu relacji społecznych, wsparcia społecznego i zdrowia. Kultura oraz rozrywka to również ważne dziedziny, o których lubię pisać. Edukacja, prawa i różnorodność rodziny to tematy, które mnie fascynują i które często pojawiają się na moim blogu. Poświęcam również uwagę kwestiom religii, LGBT+ oraz sportu. Dążę do tworzenia miejsca, gdzie każdy może znaleźć cenne informacje i inspiracje z różnych sfer życia.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły