Filmy o lesbijkach Netflix - Najlepsze seriale i filmy 2023

Filmy o lesbijkach Netflix - Najlepsze seriale i filmy 2023
Autor Allan Kucharski
Allan Kucharski30.10.2023 | 8 min.

Film o lesbijkach Netflix to świetny sposób na poznanie historii i problemów społeczności LGBTQ. Platforma streamingowa oferuje szeroki wybór produkcji poruszających tematykę lesbijską - od lekkich komedii romantycznych, przez emocjonujące dramaty, po wciągające thrillery. W niniejszym artykule przedstawiamy przegląd najlepszych seriali i filmów o lesbijkach dostępnych obecnie na Netflix. Zarówno dla fanów gatunku, jak i osób dopiero odkrywających ten temat będzie to świetny przewodnik po produkcjach wartych obejrzenia.

Kluczowe wnioski:
  • Netflix ma szeroką ofertę filmów o tematyce lesbijskiej - od komedii po dramaty.
  • W artykule znajdziesz przegląd najciekawszych produkcji o lesbijkach.
  • Polecamy zarówno seriale, jak i filmy fabularne o tej tematyce.
  • Znajdziesz tu zarówno nowości, jak i starsze produkcje warte obejrzenia.
  • Artykuł jest świetnym przewodnikiem dla fanów kina LGBTQ.

Najlepsze filmy o lesbijkach na Netflix

Netflix posiada w swojej bibliotece wiele świetnych filmów fabularnych o tematyce lesbijskiej. Od lekkich komedii romantycznych, przez wciągające dramaty obyczajowe, po filmy akcji z silnymi bohaterkami lesbijkami w rolach głównych - jest w czym wybierać. Filmy o lesbijkach Netflix to doskonały sposób, aby poznać problemy i radości życia tej społeczności.

Jednym z najlepszych filmów fabularnych na Netflixie o lesbijkach jest "Prawdziwe kolory". To poruszający dramat z 2020 roku opowiadający historię młodej dziewczyny, która zmaga się ze swoją seksualnością i próbuje zaakceptować siebie jako lesbijkę. Film pokazuje trudności w coming oucie przed rodziną i otoczeniem w małym, konserwatywnym miasteczku.

Kolejny godny polecenia tytuł to "Siostry" - włoski film z 2015 roku o dwóch siostrach bliźniaczkach prowadzących w Rzymie butik z sukniami ślubnymi. Ich spokojne, uporządkowane życie wywraca się do góry nogami, gdy pojawia się miłość jednej z sióstr do drugiej kobiety. Jest to zarazem komedia, jak i wzruszający dramat obyczajowy.

Komedie romantyczne o lesbijkach

Na Netflix nie brakuje również lżejszych komedii romantycznych z motywem lesbijskim. Doskonałym przykładem jest "Sylwester w Nowym Jorku" - urocza opowieść o przyjaźni dwóch kobiet, która przeradza się w coś więcej. Poznajemy losy bohaterek od sylwestra 1999 do 2021 roku.

Kolejną pozycją, którą warto wymienić, jest "Idealny związek" - komedia romantyczna, w której dołączenie trzeciej osoby do małżeństwa dwóch kobiet kompletnie wywraca ich życie do góry nogami. Film ten udowadnia, że wszystkie związki mają takie same problemy, bez względu na orientację partnerów.

Seriale o lesbijkach warto obejrzeć na Netflix

Seriale o lesbijkach Netflix to prawdziwa gratka dla widzów poszukujących produkcji o tej tematyce. Na platformie znajdziemy zarówno kameralne, niezależne seriale, jak i wysokobudżetowe hity. Jednym z najpopularniejszych tytułów jest "Orange Is the New Black" - serial komediowo-dramatyczny osadzony w więzieniu dla kobiet, którego bohaterki reprezentują różne orientacje i tożsamości seksualne.

Innym godnym polecenia serialem Netflix jest "Wynonna Earp" - western science fiction o potomkini słynnego rewolwerowca, która poluje na revenantów. Główna bohaterka jest biseksualna, a jedną z postaci jest lesbijka. Serial łączy wciągającą akcję z wątkiem romantycznym.

Seriale takie jak "Orange Is the New Black" pokazują, że lesbijki to zróżnicowana grupa kobiet o różnych charakterach, problemach i radościach życia.

Kolejnym interesującym serialem jest "Pose" - produkcja osadzona w latach 80. w środowisku drag queen i osób transseksualnych w Nowym Jorku. Jedna z bohaterek jest lesbijką zmagającą się z dyskryminacją i trudnościami życia w tamtych czasach.

Seriale dla nastolatek

Na Netflix nie zabrakło również seriali o dojrzewaniu nastolatek, które odkrywają swoją lesbijską tożsamość. Przykładem jest "Everything Sucks!" - komedia obyczajowa osadzona w liceum w Oregonie w 1996 roku. Pokazuje ona pierwsze fascynacje i zauroczenia dwóch uczennic.

Kolejnym tytułem, który można polecić w tej kategorii, jest "First Kill" - nastoletnia lesbijka zakochuje się w wampirzycy z innego klanu, co prowadzi do konfliktu ich rodzin. Jest to ciekawa mieszanka gatunku fantasy i coming of age.

Czytaj więcej: Transpłciowa osoba - kim jest, definicja, znaczenie

Nowości Netflix z motywem lesbijskim

Netflix regularnie wzbogaca swoją ofertę o nowe produkcje poruszające wątki i bohaterki lesbijskie. W ostatnim czasie na platformie pojawiło się kilka ciekawych seriali i filmów o tej tematyce.

Jedną z najgłośniejszych nowości Netflix jest serial "Heartstopper" - słodka opowieść o miłości dwóch chłopców, w której jedną z postaci jest lesbijka. Produkcja zdobyła uznanie widzów za pokazanie młodzieńczych zauroczeń bez stereotypów.

Tytuł Gatunek Opis
Heartstopper Serial młodzieżowy Słodka opowieść o pierwszej miłości dwóch chłopców oraz ich przyjaciółki lesbijki.
Zakochana Emma Komedia romantyczna Ekranizacja klasycznej powieści Austen z wątkiem lesbijskim.

Inną nowością jest "Zakochana Emma" - ekranizacja klasycznej powieści Jane Austen wzbogacona o wątek miłości dwóch kobiet. Jest to więc połączenie konwencji kostiumowej z motywem LGBTQ.

Netflix poleca filmy o miłości lesbijek

Filmy o lesbijkach Netflix - Najlepsze seriale i filmy 2023

Na profilu Netflix Polska regularnie pojawiają się rekomendacje najlepszych filmów i seriali o tematyce LGBTQ. Platforma stworzyła nawet specjalną kategorię "Dumy miesiąc", w której prezentuje produkcje poruszające wątki osób nieheteronormatywnych.

Wśród poleconych przez Netflix tytułów znalazły się m.in. "Tak bardzo blisko" - włoski dramat obyczajowy o zakazanej miłości 15-letniej dziewczyny do starszej kobiety. Film pokazuje skomplikowane uczucia bohaterek i reakcję społeczeństwa na ich związek.

Kolejną pozycją godną uwagi jest "Rafiki" - produkcja kenijska opowiadająca o dwóch młodych dziewczynach zakochanych w sobie pomimo skrajnie różnych środowisk, z jakich się wywodzą i presji społecznej.

Netflix poleca również "Niebieski jest najcieplejszy kolor" - francuski dramat obyczajowy o spotkaniu dwóch kobiet reprezentujących różne pokolenia i światopoglądy, które odnajdują ze sobą głęboką więź.

Zakazane romanse w świecie lesbijek na Netflix

Netflix przedstawia wiele historii miłosnych kobiet, które muszą walczyć o akceptację swojego uczucia. Często są to zakazane romanse lesbijek funkcjonujące w opresyjnym społeczeństwie.

Jednym z przykładów jest wspomniany wcześniej film "Rafiki", którego akcja rozgrywa się w homofobicznym kenijskim miasteczku. Bohaterki muszą w ukryciu spotykać się ze sobą, obawiając się gniewu rodziców i sąsiadów.

Podobny wątek ma serial "Gentleman Jack", którego fabuła osadzona jest w XIX-wiecznej Anglii. Główna bohaterka prowadzi dyskretny romans z żoną swojego przyjaciela, żyjąc w ciągłym strachu przed demaskacją.

Tego typu produkcje pokazują jak trudno było lesbijkom przeżywać prawdziwą miłość w czasach, gdy ich uczucia uznawano za grzeszne lub karalne.

Najlepsze dramaty Netflix o problemach lesbijek

Filmy o lesbijkach Netflix często poruszają poważne kwestie, z jakimi mierzą się bohaterki - dyskryminacja, trudności w akceptacji własnej seksualności, przemoc. Dobrym tego przykładem jest dramat "Moskwa nigdy nie wierzy łzom" o trudnych losach trzech przyjaciółek, z których jedna jest lesbijką.

Innym mocnym, acz kontrowersyjnym tytułem jest "Dziewczyna" - oparta na prawdziwej historii opowieść o transseksualnej nastolatce marzącej o karierze baletnicy. Film pokazuje uprzedzenia, z jakimi spotykały się osoby LGBTQ jeszcze kilkanaście lat temu.

Do dramatów poruszających trudne kwestie należy zaliczyć również "Tamte dni, tamte noce" - wstrząsającą historię geja i lesbijki, którzy stali się ofiarami nienawiści i przemocy ze strony homofobicznych napastników.

Tego typu filmy i seriale pozwalają lepiej zrozumieć problemy osób nieheteronormatywnych oraz uwrażliwiają widzów na kwestie dyskryminacji.

Podsumowanie

Artykuł przedstawia przegląd najciekawszych filmów o lesbijkach na Netflix. Zarówno fani kina LGBTQ, jak i osoby dopiero odkrywające ten temat znajdą tutaj wiele godnych polecenia tytułów. Przeanalizowaliśmy zarówno fabularne produkcje kinowe, jak i seriale poruszające wątki lesbijskie.

Wśród propozycji znalazły się zarówno lekkie komedie romantyczne, jak i mocne dramaty obyczajowe. Pokazaliśmy filmy i seriale o lesbijkach, które wciągają fabułą, ale i takie, które skłaniają do głębszej refleksji. Poruszyliśmy kwestie coming outu, zakazanych romansów czy dyskryminacji lesbijek.

Przybliżyliśmy zarówno głośne produkcje Netfliksa, jak i mniej znane tytuły warte odkrycia. Wspomnieliśmy o najciekawszych nowościach platformy, ale też o serialach, które na stałe wpisały się do kanonu kina LGBTQ. Mamy nadzieję, że artykuł będzie przydatnym przewodnikiem po najlepszych serialach i filmach o lesbijkach.

Zachęcamy do sięgania po proponowane tytuły i do dzielenia się własnymi odkryciami w komentarzach. Razem możemy poszerzać świadomość i wrażliwość na sprawy osób nieheteronormatywnych poprzez sztukę filmową.

Najczęściej zadawane pytania

Aby znaleźć filmy o lesbijkach na Netflix, wystarczy w wyszukiwarce wpisać frazy takie jak "filmy o lesbijkach", "LGBTQ", "queer", ewentualnie tytuły konkretnych produkcji. Część filmów o tej tematyce znajduje się też w kategorii "Filmy LGBTQ". Dodatkowo Netflix co miesiąc tworzy kolekcję "Dumy miesiąc", w której gromadzi nowości o tej tematyce.

Wśród najlepszych filmów o lesbijkach na Netflix zdecydowanie można polecić takie tytuły jak "Frieda", "Tamte dni, tamte noce", "Rafiki", "Niebieski jest najcieplejszy kolor" czy "Siostry". To poruszające i wciągające produkcje, które pozwalają lepiej zrozumieć tematykę LGBTQ.

Tak, Netflix posiada w swojej bibliotece również seriale o wątkach i bohaterkach lesbijskich. Najpopularniejsze to m.in. "Orange Is the New Black", "The L Word", "Wynonna Earp", "Gentleman Jack", "Pose", "Everything Sucks!" czy "First Kill".

W ostatnim czasie na Netflix trafiły takie nowości poruszające tematykę lesbijską jak seriale "Heartstopper", "First Kill", "Girls5eva", film "Zakochana Emma" czy animacje "Q-Force". Platforma regularnie poszerza swoją ofertę o kolejne ciekawe tytuły LGBTQ.

Nie, Netflix nie blokuje treści LGBTQ. Wręcz przeciwnie, aktywnie promuje i poszerza swoją ofertę filmów, seriali, programów o tej tematyce. Jest to platforma przyjazna osobom nieheteronormatywnym.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Portale randkowe dla singielek LGBT. Społeczność dla lesbijek.
  2. Tomek Szypuła walczy o życie - można mu pomóc
  3. Samorządy z uchwałami anty-LGBT zagrożone utratą unijnych środków
  4. Heaven Sauna Warszawa - Zimne Sauny, Ogród i Relaks | Po Odnowie Ciała i Ducha
  5. Najlepsze świąteczne komedie romantyczne - zakochaj się w świętach!
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Allan Kucharski
Allan Kucharski

Cześć, Jestem bloggerem, który pasjonuje się wieloma różnymi tematami. Na moim blogu dzielę się wiedzą i doświadczeniem z zakresu relacji społecznych, wsparcia społecznego i zdrowia. Kultura oraz rozrywka to również ważne dziedziny, o których lubię pisać. Edukacja, prawa i różnorodność rodziny to tematy, które mnie fascynują i które często pojawiają się na moim blogu. Poświęcam również uwagę kwestiom religii, LGBT+ oraz sportu. Dążę do tworzenia miejsca, gdzie każdy może znaleźć cenne informacje i inspiracje z różnych sfer życia.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 4.00 Liczba głosów: 1

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły