Barry Keoghan w finałowej scenie Saltburn korzystał z protezy?

Barry Keoghan w finałowej scenie Saltburn korzystał z protezy?
Autor Łukasz Potempa
Łukasz Potempa07.01.2024 | 5 min.

Finałowa scena z udziałem nagiego Barry'ego Keoghana w filmie "Saltburn" wywołała gorącą dyskusję wśród widzów. Aktor wcielający się w głównego bohatera zaskoczył odważnym tanecznym występem bez żadnej protezy. Dla 30-letniego Irlandczyka było to trudne aktorskie wyzwanie, ale dał z siebie wszystko, aby scena była jak najbardziej autentyczna. Film łączący mroczną fabułę psychologicznego thrillera z ciemnym humorem i świetnym aktorstwem, zyskał uznanie krytyków.

Fabuła Saltburn skupia się na studencie zmagającym się ze znalezieniem swojego miejsca

Główny bohater filmu "Saltburn", Oliver Quick, to młody student Uniwersytetu Oksfordzkiego, który próbuje odnaleźć się w elitarnym świecie brytyjskiej uczelni. Akcja thrillera psychologicznego rozgrywa się w 2006 roku.

Oliver, w którego wciela się Barry Keoghan, pochodzi z zupełnie innego środowiska niż większość studentów Oksfordu. Spotkanie z arystokratą Felixem Cattonem (Jakub Elordi) daje mu szansę na wejście do zamkniętego kręgu bogatej młodzieży. Jednak młody bohater ciągle zmaga się z poczuciem bycia "obcym" i nie do końca akceptowanym.

Film przedstawia jego wewnętrzną walkę o znalezienie własnej tożsamości i miejsca w elitarnym uniwersytecie, do którego tak bardzo pragnął się dostać. Jednocześnie ukazuje hipokryzję środowiska, które pod pozorem otwartości tak naprawdę nie akceptuje "intruzów".

Mroczna strona Oksfordu

Reżyserka Emerald Fennell pokazuje również mroczną stronę uczelni - hedonistyczne imprezy, nadużywanie alkoholu i narkotyków. Te wątki dodają thrillerowi psychologicznego napięcia.

Dla Olivera to świat równie kuszący, co niebezpieczny. Chcąc do niego przynależeć, bohater zaczyna tracić samego siebie. Walka o tożsamość staje się dla niego coraz trudniejsza.

Keoghan wciela się w głównego bohatera w tym psychologicznym thrillerze

Główną rolę w filmie "Saltburn" gra irlandzki aktor Barry Keoghan. 30-letni artysta o drobnej budowie ciała idealnie pasuje do roli wrażliwego Olivera, zagubionego w świecie brytyjskiej elity i desperacko poszukującego akceptacji.

Dla Keoghana była to z pewnością wymagająca rola. Aktor musiał przekonująco ukazać wewnętrzne rozterki młodego człowieka i jego stopniową utratę samego siebie. Widzowie chwalą jego kunszt aktorski i wczucie się w postać.

"Keoghan swoją wyrazistą kreacją udowadnia, że potrafi zagrać zarówno charyzmatycznego bohatera, jak i kogoś głęboko zagubionego" - Peter Bradshaw, The Guardian

Obsada filmu jest imponująca. Oprócz Keoghana występują w nim tak uznane aktorki jak Carey Mulligan, Rosamund Pike czy Alison Oliver. Jednak to właśnie rola irlandzkiego aktora została najbardziej doceniona przez krytyków.

Czytaj więcej: Koniec pasków nienawiści TVP - Nowa jakość TVP w ciekawym planie organizacji społecznych

Finałowa scena z udziałem nagiego aktora wywołała gorące dyskusje

Najwięcej kontrowersji i dyskusji w mediach społecznościowych wzbudziła odważna, finałowa scena z udziałem Barry'ego Keoghana. W tej sekwencji aktor tańczy nago w rytm piosenki "Murder on the Dancefloor".

Widzowie byli w szoku i zastanawiali się, czy Keoghan korzystał z jakiejś protezy. On sam jednak w wywiadzie dla "Entertainment Weekly" potwierdził, że w scenie wystąpił całkowicie nago, bez żadnych "wspomagaczy".

Ta odważna decyzja aktora z pewnością przyczyniła się do rozgłosu wokół filmu. Wywołała też dyskusję na temat granic sztuki filmowej i roli aktora w realizowaniu kontrowersyjnych scen.

11 powtórek wymagającej sekwencji

Jak przyznał Keoghan, scena taneczna była dla niego trudnym przeżyciem. Kręcono ją aż 11 razy, a on musiał dać z siebie wszystko, by taniec wypadł jak najbardziej autentycznie. Mimo początkowych obaw, ostatecznie aktor był zadowolony z efektu.

Film łączy mroczną fabułę z doskonałym aktorstwem i ciemnym humorem

Barry Keoghan w finałowej scenie Saltburn korzystał z protezy?

Choć kontrowersyjna scena przyciągnęła uwagę mediów, sam film "Saltburn" zyskał uznanie krytyków przede wszystkim za autorską fabułę, klimat i grę aktorów.

Reżyserka Emerald Fennell stworzyła intrygujący thriller psychologiczny osadzony w realiach brytyjskiej elity lat 2000. Jej dzieło łączy w sobie elementy mrocznego kina z ciemnym, czarnym humorem.

Krytycy doceniają też grę aktorów drugoplanowych, zwłaszcza Jacoba Elordiego jako charyzmatycznego arystokraty. Cała obsada tworzy wciągającą opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości.

Fani kina ambitnego i niezależnego powinni dać szansę temu tytułowi. Film dostępny jest na platformie Prime Video.

Podsumowanie

W powyższym artykule omówiono najnowszy film „Saltburn” z udziałem Barry'ego Keoghana. Przedstawiono fabułę thrillera psychologicznego, którego bohaterem jest młody student Oksfordu szukający swojego miejsca w elitarnej uczelni. Opisano wątki związane z hedonistycznym życiem brytyjskiej młodzieży z wyższych sfer i problemami głównego bohatera z odnalezieniem własnej tożsamości.

Zwrócono uwagę na kreację aktorską Barry'ego Keoghana, który w przekonujący sposób sportretował zagubionego chłopaka desperacko pragnącego akceptacji. Omówiono kontrowersyjną, erotyczną scenę z udziałem nagiego aktora, która wywołała dyskusje w mediach społecznościowych. Przytoczono wyznanie Keoghana, który przyznał, że tańczył nago, bez żadnej protezy.

Podkreślono, że film łączy w sobie elementy kina psychologicznego i thrillera z czarnym humorem. Pochwalono reżyserię Emerald Fennell i grę aktorów drugoplanowych. Całość oceniono jako interesujące dzieło łączące odważną fabułę z doskonałym aktorstwem.

Podsumowując, artykuł w sposób wyczerpujący omawia najnowszy film z udziałem Barry'ego Keoghana, analizując jego fabułę, wartości artystyczne i kontrowersyjną scenę erotyczną z udziałem głównego aktora.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Gdzie wyjść na imprezę LGBT w Gdańsku? Sprawdzone kluby dla gejów w Trójmieście
  2. Tomek Szypuła walczy o życie - można mu pomóc
  3. Samorządy z uchwałami anty-LGBT zagrożone utratą unijnych środków
  4. Jestem aseksualna, inni też - Czym jest orientacja aseksualna?
  5. Poznam przyjaciela - jak nawiązać kontakty i znaleźć prawdziwych przyjaciół
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Łukasz Potempa
Łukasz Potempa

Od dłuższego czasu walczę o prawa osób LGBT+. Na blogu dzielę się refleksjami dotyczącymi tolerancji, akceptacji i problematyki coming outu. Propaguję idee równościowe i staram się obalać krzywdzące mity na temat osób nieheteronormatywnych.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły